Yunanistan Haber

Yemin Ettiler, Göreve Başladılar

Yunanistan’da Mitotakis hükümeti yemin ederek göreve başladı.

Yunanistan’da Mitotakis hükümeti yemin ederek göreve başladı.

Yunanistan’da 7 Temmuz 2019 Pazar günü gerçekleştirilen erken genel seçimlerin ardından seçilen Miçotakis hükümeti üyeleri bugün yemin etti.

Yunanistan’da erken genel seçimleri Başbakan Kiriakos Miçotakis’in kazanmasından iki gün sonra yeni kabine yemin etti. Yunanistan Kilisesi’nin başı olan Başpiskopos İeronimos’un huzurunda yemin eden yeni Bakanlar Kurulu önceki hükümetlerde görev yapmış deneyimli siyasetçilerden oluşuyor ancak kendi alanlarında uzman olarak kabul edilen siyasetçi olmayan teknokratları da içeriyor.

Yunanistan’ın yeni kabinesi başbakan yardımcısı, hükümet sözcüsü ve 17 bakanın yanı sıra 29 başkan vekilinden oluşuyor.

Kabinede Dışişleri Bakanlığı görevine daha önce Adalet, Vatandaş Güvenliği ve Savunma Bakanlığı görevlerini yürütmüş olan Nikos Dendias, Savunma Bakanlığına ise Nikos Panagiotopulos getirildi. Maliye Bakanlığına da Hristos Staikuras getirildi.

Yunanistan Meclisi resmi olarak çalışmalarına 17 Temmuz’da başlayacak.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı