Yunanistan Haber

Vize Uygulaması Ege’ye Geçişleri Azalttı

Yunanistan’ın vize uygulaması Ege adalarına geçişlerde yüzde 25 azalmaya neden oldu.

Yunanistan’ın vize uygulaması Ege adalarına geçişlerde yüzde 25 azalmaya neden oldu.

Yunanistan’ın vize uygulaması Ege adalarına geçişlerde yüzde 25 azalmaya neden oldu. Ek sefer koymayan turizmciler de bunun nedeninin Yunanistan’ın vize uygulaması olduğunu belirtti.

9 günlük Ramazan Bayramı tatilini Ege adalarında geçirmek isteyenlerin bu yıl ki oranı yüzde 25 düştü. Euro’nun yükselmesi ve Yunanistan’ın vize uygulaması nedeniyle bu yıl Ayvalık’tan Midilli Adası’na geçişlerde beklenen yoğunluk oluşmadı.

Bunun sebebinin euro’nun yükselmesinin yanı sıra, Türkiye’deki Yunan Konsolosluklarının vize kısıtlaması ve kısa süreli vizeler vermesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Örnek olarak verilmesi gerekirse,  2 yıllık vizesi olanların vize sürelerini 1 yıla, 1 yıllık süresi olanları da 4 aya indirildi. Multi Vize 2 girişli yapıldı. Dolayısıyla da bu uygulamalar özellikle bayram ve diğer tatillerde Ege adalarına geçişlerde azalmaya neden oluyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı