Yunanistan Haber

Velopulos İslam’ı Hedef Aldı

Irkçı Yunan Çözümü Parti lideri Kiriakos Velopulos İslam’ı hedef aldı.

Yunan Parlamentosu’nda vergi yasa tasarısı görüşmelerine İslam tartışması damga vurdu. Irkçı Yunan Çözümü Parti lideri Kiriakos Velopulos İslam’ı hedef aldı.

Yunan meclisinde gündem vergi yasa tasarısıydı. Ancak ırkçı Yunan Çözümü Partisi lideri Kiriakos Velopulos konuyu bir şekilde İslamiyet’e getirdi. İslam dinine hakaret etti.

Velopulos’a tepki Batı Trakyalı Türk milletvekili İlhan Ahmet’ten geldi. Ahmet, “Bay Velopulos kaba şekilde İslam’a ve bütün Müslümanlara hakaret ediyor. İslam’ın din olmadığını ve çok dinli bir ideoloji olduğunu iddia ediyor. Meclis kürsüsünden iftira etmeye, küfür etmeye ve İslam’ın bir din olmadığını söylemeye hakkınız yok” dedi.

Çipras hükümetinde Maliye Bakanlığı yapan Evklidis Çakalotos da İslam’a yönelik hakaretlere sessiz kalmadı.

“Bizim kendi anayasamız bu devlette İslam dinine sahip olan insanlar olduğunu tanıyor. Kendi insanlarımızı ve azınlığımızı hedef alan aşırı ırkçı ve faşist bir konuşma dinledik.”

Çakalotos, ırkçı Velopulos’a “Naziler, Yahudiler için bu şekilde konuşuyordu. Utanmalısınız” diyerek tepkisini sürdürdü.

Tepkiler üzerine Velopulos’un liderliğini yaptığı Yunan Çözümü partisi’nden geri adım geldi.

Velopulos’un meclisteki konuşmasında “aşırılıktan söz ettiği ve İslamiyeti kastetmediği” iddia edildi.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı