Batı Trakya Haber

Velilerin Eylemine Siyasilerden Destek

İskeçe’de Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nde vardiyalı eğitime veliler okul önünde toplanarak tepki gösterdi.

İskeçe’de Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nde vardiyalı eğitime veliler okul önünde toplanarak tepki gösterdi.

İskeçe’de Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nde vardiyalı eğitime veliler okul önünde toplanarak tepki gösterdi. Milletvekilleri Burhan Baran ve Hüseyin Zeybek eyleme katılarak destek verdi.

Yaklaşık 2 saat okulun önünde toplanan kalabalığın arasında Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Belediye Başkan Yardımcısı Süha Bekiroğlu ve Levent Karaosman, Eyalet Meclis Üyesi Rıdvan Kurak, İskeçe Müftü Yardımcısı Fatma İmam destek vermek üzere orada bulundular.

Sabah okulun girişinde toplanan kalabalık, öğretmen ve öğrencilerin derse girmelerine izin vermedi. Daha sonra İskeçe Belediyesi’ne giden öğrenci velileri İskeçe (Ksanthi) Belediye Başkanı Manolis Çepelis ile görüştü. Görüşmeye Encümen Heyeti, Okul Aile Birliği, milletvekili Hüseyin Zeybek ve bazı veliler katıldı.

Başkan Çepelis, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Belediye artık değişti. Burası sizin de makamınız. Bu sorunları hep birlikte iyi niyetle çözüme kavuşturmak için çalışacağız” değerlendirmesini yaptı.

Başkan Manolis Çepelis, okulun mutlaka yeni bir binaya kavuşturulmasının en doğru çözüm olduğunu, acil çözüm için Atina’ya gidecek bir heyette yer almaya hazır olduğunu dile getirdi.

Heyet üyeleri buradan hep birlikte Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Nikos Efraimidis ile görüşmek üzere makamına gitti. Yapılan görüşmede, vardiyalı eğitim sorununa acil çözüm bulunmasını talep ettiler. Ayrıca, Eyalet Başkanı Hristos Metios ile görüşme talebini Nikos Efraimidis’e ilettiler.

Son olarak heyet üyeleri hep birlikte buradan İskeçe ili Ortaöğretim Müdürü Yorgos Papathanasiu’ya gitti. Papathanasiu’dan bir an önce soruna çözüm bulunmasını talep etti.

Heyet üyeleri ile veliler eylemin 13 Eylül Cuma günü yeniden tekrarlanmasını kararlaştırdı.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı