Batı Trakya Haber

“Vatanımızın, Yunanistan’ın Haklı ve Doğruyu Yaptığını Hiç Kimse İnkar Edemez”

Tayinli Gümülcine Müftü Naibi Cihat Halil, mültecilere yönelik yapılanlar konusunda Yunanistan’ın haklı olduğunu savunuyor.

Tayinli Gümülcine Müftü Naibi Cihat Halil, mültecilere yönelik yapılanlar konusunda Yunanistan’ın haklı olduğunu savunuyor.

Yunanistan’ın Gümülcine Müftülüğü’ne tayin ettiği, Tayinli Müftü Naibi Cihat Halil, Meriç (Evros) Sınır bölgesinde Yunanistan’ın mültecilere karşı şiddet ve insanlık dışı davranışlarının doğru ve haklı yere yaptığını savunuyor. Tayinli Müftü Naibi Cihat Halil’in Türkiye’yi de komşu ülke tabiriyle tanımlaması da ayrıca dikkat çekiyor.

Yunan basınından evrospress.gr haber sitesine konuşan Tayinli Müftü Naibi Cihat Halil şu ifadeleri kullanıyor.

“Her ne kadar dini görevlerimizin üzerinde bir mesele olsa da, komşu ülkede yaşayan insanların yıllarca Yunan topraklarına girmeye çalıştıklarını gördükçe, vatanımızın, Yunanistan’ın haklı ve doğruyu yaptığını hiç kimse inkar edemez. Bir AB üyesi olarak Yunanistan’ın, topraklarını koruma ile ilgili hakları savunmak üzere, Antlaşmalar hükümlerine ve Avrupa işleyişi çerçevesinde hareket etme hakkı vardır.”

0 0 vote
Article Rating

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Behzat Ç.
Behzat Ç.
3 Mart 2020 9:09 am

Kafandaki sarıktan utan ahlaksız hain.

Ahmet
Ahmet
3 Mart 2020 9:18 pm

Adi serefsiz satilmis kopek para icin herseyini satarsin koltuk gotunun altindan gitmesin diye ailesini bile satan yahudi kilikli seni

trakyali
trakyali
8 Mart 2020 1:25 pm

O zaman bırak mesleğini sen de askerliğini yap vatan için niye imam oldun??

Başa dön tuşu
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı