Yunanistan Haber

Ülke Güvenliği İçin Önemli Atamalar

Başbakan Miçotakis, Ulusal Güvenlik (SEA) Danışmanı ve Yunan İstihbarat Teşkilatı’na (EYP) atamalar yaptı.

Başbakan Miçotakis, Ulusal Güvenlik (SEA) Danışmanı ve Yunan İstihbarat Teşkilatı’na (EYP) atamalar yaptı.

Atina’da Başbakanlık Konutu Megaro Maksimu’dan yapılan açıklamaya göre, karşılaşılan modern tahrikler ve yeni tehditlere cevap vermek için Başbakan Miçotakis Başbakanlık ofisine, Yunanistan Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik yapısını sağlamlaştırmak üzere aldığı karar gereği Tümamiral Aleksandros Diakopulos’u Ulusal Güvenlik (SEA) Danışmanı olarak atarken, Yunan İstihbarat Teşkilatı’nın (EYP) başına da Panagiotis Kontoleon’u getirdi.

Başbakan Miçotakis 1 Ağustos 2019 Perşembe günü Yunan İstihbarat Teşkilatı’nda (EYP) görevi sona eren Başkan Yannis Rubatis ile de bir görüşme gerçekleştirdi ve verdiği hizmetten dolayı kendisine teşekkür etti. Başbakan Miçotakis Rubatis’in yerine de Panagiotis Kontoleon’u atadı.

Aleksandros Diakopulos

Diakopulos, Silahlı Kuvvetlerde birçok farklı pozisyondan görev yaptı. Bunun yanı sıra, Savunma Bakanlığı’nda Milli Savunma Politikası Genel Müdürlüğü’nde Uluslararası İlişkiler Müdürü olarak görev yaptı. Bir dönem Donanma eğitimi komutanı ve Donanma Okulu müdürü olarak da görev yapan Diakopulos, Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nde Deniz Kuvvetleri Ataşesi olarak görev yaptı. Geçtiğimiz Ocak ayında emekli olmazdan önce Ulusal Savunma Okulu komutanı olarak da görev yapıyordu. Diakopulos, Yunanistan ve Fransa’da eğitim gördü, Harvard Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Panagiotis Kontoleon

Yunan İstihbarat Teşkilatı’nın (EYP) başına getirilen Panagiotis Kontoleon’un yardımcılığına ise üç isim getirildi. Vasilios Grizis, Dionisios Meliçiotis ve Anastasios Miçialis, yetki ve çalışma alanlarında genişletilecek olan yeni yapılanmada Panagiotis Kontoleon’un yardımcıları olarak görev yapacaklar.

Anastasios Miçialis

Büyükelçi Anastasios Miçialis 2016 yılından beri Yeni Demokrasi Partisi’ni Ulusal Dış Politika Konseyi’nde (ESEP) temsil ediyordu. Miçialis yeni görevinde EYP’nin dış ilişkiler temsilcisi olarak görev yapacak.

Vasilios Grizis

Vasilios Grizis, 7 yıl Güvenlik Araştırma Merkezi (KEMEA) Müdürü olarak görev yaptı. Yeni görevinde EYP’nin operasyonlardan sorumlu olacak.

Dionisios Meliçiotis

Dionisios Meliçiotis, Batı Atina Üniversitesi’nde lektör olarak görev yapıyordu. Şimdiki görevinde EYP’nin organizasyon çalışmalarından sorumlu müdür olarak görev yapacak.

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı