Yunanistan Haber

“Türkiye Kazanamayacağı Bir Mücadeleye Bulaştı”

Nikos Dendias “Türkiye kazanamayacağı bir mücadeleye bulaştı” değerlemesinde bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias “Türkiye kazanamayacağı bir mücadeleye bulaştı” değerlemesinde bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın Ürdün ziyareti, Ürdünlü mevkidaşı Ayman Safadi ile yaptığı görüşmeyle sona erdi. Görüşmede bölgesel bazda daha geniş meselelere odaklanıldı ve 2020 yılının ilk çeyreğinde Atina’da Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve Ürdün arasında üçlü bir toplantı yapılması kararlaştırıldı.

Bakan Dendias burada yaptığı bir değerlendirmede şu ifadeleri kullandı.

“Bugün Amman, Orta Doğu ve Körfez’de çok faydalı bir tur için son duraktı. Bölgenin daha geniş kapsamlı sorunları ve ikili ilişkilerimiz hakkında meslektaşımla yoğun görüşmeler yaptık.

Zannedersem Türkiye kazanamayacağı bir mücadeleye bulaştı. Biz yine de çabalarımıza devam edeceğiz, konumumuzu anlatmak için ciddiyet ve ılımlılıkla devam edeceğiz ve sonunda başaracağımızı düşünüyorum.

Açıkçası İtalya ile birlikte görüşmenin bir devamı olacak. Önce uzmanlar toplanmak üzere biz toplantımızı erteledik. Ortak çizgi noktalarını ve belki bazı sapmaları görmek için, böylece Bakanlık düzeyinde onları köprülendirebilir ve müzakereleri hızlı bir şekilde sonuçlandırabiliriz.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı