Yunanistan Haber

“Türkiye, Ege’de Uluslararası Hukuk’un Öngördüğü Haklara Hahiptir”

“Türkiye, Ege’de Uluslararası Hukuk’un öngördüğü haklara sahiptir” açıklamasında bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Katrugalos, “Türkiye, Ege’de Uluslararası Hukuk’un öngördüğü haklara sahiptir” açıklamasında bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Katrugalos, Onetv’de katıldığı bir programda kendisine yöneltilen Türkiye ile ilgili soruları yanıtladı. Katrugalos, “Türkiye, Ege’de Uluslararası Hukuk’un öngördüğü haklara sahiptir” açıklamasında bulundu.

Katrugalos özetle şu ifadeleri kullandı.

“Her zaman, kendi Ekonomik Münhasır Bölgemizi (AOZ) ve kıta sahanlığını, açıkça uluslararası meşruiyet ve özellikle de Deniz Yasası’na göre belirlemeye çalıştık. Kıbrıs da aynısını. Sadece Uluslararası Hukuk tarafından tanındığı gibi, Türkiye’nin, gücüyle empoze etmek istediği şeylerle değil.

Diplomatik ittifaklarımız hiçbir zaman bu kadar güçlü olmamıştı, ancak Silahlı Kuvvetlerin caydırıcı gücü de önemlidir. Hiç kimse Ege’de sıcak bir çatışmayı aklından geçirmesin. Her zaman uyanık olmalıyız ama korkmamalıyız. “

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı