Yunanistan Haber

“Türkiye Bizde Ciddi ve Samimi, Türkiye’nin Sorunlarını Anlayan Bir Muhatap Bulabilir”

Dendias “Türkiye bizde ciddi ve samimi, Türkiye'nin sorunlarını anlayan bir muhatap bulabilir” diyerek Türkiye’ye mesaj gönderdi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, SKAİ radyo istasyonunda katıldığı bir radyo programında Türkiye ile ilgili açıklamalar yaptı. Dendias “Türkiye bizde ciddi ve samimi, Türkiye’nin sorunlarını anlayan bir muhatap bulabilir” diyerek Türkiye’ye mesaj gönderdi.

Dışişleri Bakanı Nikos Dendias özetle şu ifadeleri kullandı.

“Türk tarafı ile anlaşmak her zaman kolay değildir, hatta yasa, hak, hukuk ve ahlakın açık olduğu yerlerde bile. Yunanistan her şeyden önce Türkiye’ye belli yükümlülükleri olduğunu açıklamaya çalışıyor ve hükümet ülkeyi ve sınırlarını koruyan göç akımlarını organize etmek için bir sistem kurmak üzere çaba sarf ediyor. Yunan hükümetinin yükümlülüğü ve Mitsotakis hükümeti ülkeyi korumak için bunu yapacak. Türkiye yükümlülüklerini yerine getirmeyi algılamakta istekli değilse, ülkemizi başıboş bir şekilde Türk iradesine bırakmayacağız.

Türkiye bizde ciddi ve samimi, Türkiye’nin sorunlarını anlayan bir muhatap bulabilir. Türkiye 4 milyon kişiye ev sahipliği yapıyor. Yunanistan, Türkiye’nin çeşitli konulardaki davranışlarına rağmen bunları birbirine bağlamadı, Türkiye’nin AB mali desteği talebini destekleyen ülkedir. Türkiye’nin bunları anlaması ve takdir etmesi gerekiyor.

Dayanıklılığımızı olabildiğince fazla insana yardım etmek için kullanıyoruz, ancak gücümüzün ötesine gidemeyiz. Biz ülkenin sınırlarını korumak için anayasal görevimizi yerine getireceğiz. Bu bağlamda da 10 ekstra sürat devriye botu tedarik etmek deniz sınırlarını korumak için iyi bir adımdır.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı