Yunanistan Haber

“Türk Yönetiminin Bugünkü Açıklamalarını Kınıyoruz”

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne’de TANAP’ın açılışı töreninde yaptığı konuşmadaki sarfettiği sözlerinden dolayı kınadıkları belirtiliyor.

Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında şu ifadelere yer veriliyor.

“Türk yönetiminin bugünkü açıklamalarını kınıyoruz.

Bölgede her daim uluslararası hukuku ihlal edenler, yasadışılığın adalet üretmediğinin farkına varmamakta ısrar ediyor.

Türkiye’nin ihlalciliğinin devam etmesi, bazen tehditler biçiminde veya bazen uluslararası hukuk ihlalleri ile ne yazık ki sadece bu durumu teyit etmekle kalmıyor, aynı zamanda bölgedeki tüm halkların istikrarını ve çıkarlarını baltalıyor.

Ayrıca, iyi komşuluk ilkelerini, devletlerin barış içinde bir arada bulunmasının temel taşı ve Avrupa bakış açısının temel bir şartı olarak tam bir hor görmeyi göstermektedir.

Türk Cumhurbaşkanı, barışçıl bir işbirliği projesini bir savaş retoriği gösterisine dönüştürmeyi seçmesi ve uluslararası meşruiyeti hor görmesi üzücü.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı