Yunanistan Haber

Teslim Oldular, Sığınma İstediler ve Geri İade Edildiler

Yunanistan 3 Türk vatandaşını yakaladı ve Türkiye’ye geri iade etti.

Yunanistan 3 Türk vatandaşını yakaladı ve Türkiye’ye geri iade etti.

6 Haziran günü sabah saatlerinde Meriç Nehri’ni yasadışı yollardan geçen 3 Türk vatandaşı daha sonra yürüyerek İsakio polis merkezine giderek teslim oldu ve daha sonra siyasi sığınma talebinde bulundukları iddia edildi.

Bölgedeki Yunan kaynaklarının belirttiklerine göre olayın şu şekilde gerçekleştiği ifade ediliyor. Yakalanan kişilerin isimlerinin İbrahim B., İbrahim A. ve Yılmaz G. Olduğu belirtilen 3 Türk vatandaşı İsakio polis merkezinde siyasi sığınma talebinde bulunduktan az bir süre sonra İsakio polis merkezinden Neo Himonio polis merkezine askeri bir araçla götürüldüler.

Burada kontrol altında birkaç saat tutulduktan sonra, üzerlerindeki evraklar ve paraları alındıktan sonra Meriç Nehri kıyısına götürülerek kendilerini şişme botla bekleyen sivillere teslim edildiği ve Türkiye’ye iade edildikleri iddia edildi.

 

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı