Türkiye | Dünya

“Temaslarımızı En Kısa Zamanda Başlatmak İstiyoruz”

“Yunanistan’la gündemimizdeki meseleleri ele almak için temaslarımızı en kısa zamanda başlatmak istiyoruz.”

“Yunanistan’la gündemimizdeki meseleleri ele almak için temaslarımızı en kısa zamanda başlatmak istiyoruz.”

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un Yunanistan’da gerçekleştirilen erken genel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Aksoy, “Yunanistan’la gündemimizdeki meseleleri ele almak için temaslarımızı en kısa zamanda başlatmak istiyoruz” dedi.

Aksoy şu ifadeleri kullandı. “Yunanistan’da dün (7 Temmuz) gerçekleştirilen erken genel seçimleri kazanan ve Hükümeti kurma hakkını elde eden Yeni Demokrasi lideri Kiryakos Miçotakis’i tebrik ediyoruz.

Sayın Miçotakis’in liderliğinde Hükümetin kurulmasıyla birlikte, Türk-Yunan halkları arasındaki dostluk temelinde ikili ilişkilerimizin daha da geliştirilmesini temenni ediyoruz.

Bu amaçla, mevcut diyalog kanallarını süratle çalıştırmak ve gündemimizdeki meseleleri ele almak için temaslarımızı en kısa zamanda başlatmak istiyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı