Avrupa | Balkanlar

STK Temsilcileri Toplantısına Serdar Kalekoğlu Katıldı

ABTTF, STK temsilcilerini bir araya getiren istişare toplantısına katıldı.

ABTTF, STK temsilcilerini bir araya getiren istişare toplantısına katıldı.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 25 Ocak 2020 tarihinde Anavatan Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosluğu’nun ev sahipliğinde üçüncüsü düzenlenen ve Essen şehri ve çevresinde faaliyet gösteren Türk dernek ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcilerini bir araya getiren yıllık istişare toplantısına katıldı. Başkonsolosluk Kançılarya binasında yapılan toplantıya ABTTF Başkan Yardımcısı Serdar Kalekoğlu iştirak etti.

Toplantıda konuşan T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, sözlerine Elazığ’da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen deprem felaketine dair üzüntü ve taziyelerini dile getirerek başladı.  Başkonsolosluk olarak 2019 yılında gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunan ve geçtiğimiz yılın genel bir değerlendirmesini yapan Başkonsolos Cebeci, 2020 yılında planlanan etkinlikleri aktardı.

Almanya’da yaşayan Batı Trakya Türk toplumu mensubu çocuk ve gençler için de çok önem arz eden bir konu olan eğitim ve ana dil Türkçe’nin öğrenilmesi ile Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Essen şehrini ziyareti ile ilgili gönüllülük temelinde çalışma gruplarının da oluşturulduğu toplantının soru-cevap bölümünde, dernek ve STK temsilcileri söz alarak ele alınan konular hakkında görüş ve önerilerini dile getirdi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Birlik Gazetesi'ne
Sende Haber Yolla..!