Yunanistan Haber

Sivilleri Silahlandırıp Eğitimeye Devam Ediyorlar

Yunan Ordusu’nun gözetimi ve desteğiyle özellikle Batı Trakya bölgesinde sivillerden oluşan ve sayıları her geçen gün geçtikçe artan ulusal muhafızlar dur durak bilmeden silahlı eğitim ve  devam ediyor.

İskeçe’de konuşlanan 4.Kolordu bölgesinde “Düşman Temasından Sonra Küçük Ölçekli Tepki” senaryosunun uygulandığı eğitim ve tatbikatı izlemek üzere bölgeye gelen Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Georgios Kampas, tatbikat sonrasında ulusal muhafızlara yönelik yaptığı konuşmada, zamanı geldiğinde gerektiğinde nasıl hareket edeceklerini anlattı ve kendilerinin vatan savunmasında her zaman hazırlıklı olmalarının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Komutan Kampas tatbikatı 4.Kolordu komutanı Korgeneral Haralampos Lalusis ile birlikte izledi. 4.Kolordu bölgesindeki askeri karakollar, 30 ve 31’inci Mekanize Piyade Tugayı askeri birliklerini ziyaret eden Kampas, Pition bölgesinde sınırın sıfır noktasında askerlerle tren köprüsü üzerinde hatıra fotografı çektirdi.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

1
Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Akın Kocamaz Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Akın Kocamaz
Ziyaretçi
Akın Kocamaz

Bir korktuk, bir korktuk anlatamam. Yahu kimse kimsenin vatanına göz dikmiyor. Vakti geldiğinde kendiniz gönüllü olarak birliğe katılacaksınız…

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı