Yunanistan Haber

Siviller Silahlı Eğitime Papazla Başladı!

Yunanistan’da sivillerden oluşan ulusal muhafızların eğitimi papazın yaptığı ayinle başladı.

Yunanistan’da sivillerden oluşan ulusal muhafızların eğitimi papazın yaptığı ayinle başladı.

Yunanistan’da sivillerden oluşan muhafızların eğitimi değişik askeri kışlalarda papazın yaptığı ayinle başladı. Ulusal Muhafızların eğitimine büyük önem veren Yunanistan Savunma Bakanı Vekili Alkiviadis Stefanis, SİRİZANEL hükümeti tarafından Yunan ordusundan emekli edilmişti, ancak Yeni Demokrasi Partisi Miçotakis hükümetinin göreve gelmesiyle birlikte Stefanis Savunma Bakanı Vekili olarak görevlendirildi. Stefanis’in ilk icraatlarından biri de Yunanistan genelinde sivillerden oluşan ulusal muhafızların yeniden yapılandırılmasıydı.

Yunanistan Kara Kuvvetleri (GES) de derhal bu uygulamayı devreye soktu ve ilk siviller askeri elbiselerini giyerek kışlalarda silahlı ve sokak çatışmalarının uygulandığı eğitimlerine başladı. Bu eğitimlerin ağırlıklı olarak 4. Kolordu’ya bağlı Evros (Meriç) bölgesinde ve Kuzey Ege adalarında yapılmaya başlandığı görülüyor.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı