Yunanistan Haber

Sınırda Askeri Mühimmatla Yakalandı!

Sınırda askeri mühimmatla yakalandı!

Yunanistan Arnavutluk sınır kapısında bu sabah ilginç bir olay yaşandı. Arnavuluk polisi tarafından yapılan açıklamaya göre bir Yunan vatandaşının Arnavutluk’a kaçak yolardan askeri silah ve mühimmat sokmak istediğini duyurdu. Arnavutluk basını da olayı son dakika haberi olarak duyurdu.

Arnavutluk “Opinion” gazetesi 49 yaşında E.F. isimli bir Yunan vatandaşın kaçak yollardan Arnavutluk’a askeri silah ve mühimmat sokmak istediğini yazdı.

Polis tarafından yapılan açıklamaya göre, Yanya’da ikamet eden Yunan vatandaşının aracında yapılan aramada 800 adet mermi bulunduğunu duyurdu.

Ayrıca bezle sarılı bir metal kasanın içinde 7,62 mm’ lik şarjör içinde mermiler bulunduğu belirtiliyor. Yakalanan Yunan vatandaşı hakkında gerekli hukuki işlemlerin yapılmasından sonra Argirokastro’da (Gümüşkale) mahkemeye sevk edildiği ifade ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı