Yunanistan Haber

Şimdi De Selanik’e Yeni Uçak Şirketi Kuruyor!

“North Wings” çok yakın zamanda Selanik’ten havalanacak.

“North Wings” çok yakın zamanda Selanik’ten havalanacak.

PAOK futbol takımın patronu, özellikle Kuzey Yunanistan’da değişik alanlarda yaptığı yatırımlarla tanınan ünlü Rum asıllı Rus işadamı İvan Savvidis havacılık alanda da kolları sıvadı.

Kuzey Yunanistan’da birçok işletmenin sahibi olan Savvidis, bu defasında merkezi Selanik olan “North Wings” isimli havayolu şirketini kurulma aşamasında olduğu belirtiliyor.

Kurulma aşamasıyla ilgili elde edinilen bilgiye göre, Yunanistan Sivil Havacılık Kurumu tarafından gerekli ruhsatın verilmesine ilişkin prosedürler, ilgili denetimler tamamlandığından ileri bir aşamada olduğu ifade ediliyor.

İşadamı Savvidis’in hedeflerinden biri de, Halkidiki bölgesinin en büyük ve görkemli otellerinden biri olan “Porto Karras” otelinin satın alım süreci devam ederken, satışın tamamlanmasından sonra, kurulma aşamasında olan “North Wings” havayolu şirketi filosunda barındıracağı helikopterlerle yerli ve yabancı zengin turistleri Selanik Makedonia Havalimanı’ndan otele taşımayı hedefliyor. Şu an Selanik Havalimanı’nda Savvidis’in kendiseyahatlarında kullandığı bir adet helikopteri bulunuyor.

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı