Batı Trakya Haber

Sibel Osmanoğlu KİNAL’dan Milletvekili Adayı

Sibel Osmanoğlu KİNAL Partisinden Milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

Sibel Osmanoğlu KİNAL Partisinden Milletvekili adayı olduğunu açıkladı. Şahsına ait sosyal paylaşım sitesinde yaptığı yazılı açıklamayla adaylığını duyurdu.

“KINAL – PASOK Partisi Genel Sekreteri sayın Manolis Hristodoulakis’in Rodop İli Milletvekili adayı olmam yönündeki teklifini memnuniyetle kabul ettim. Rodop ilinde ve Yunanistan genelinde büyük zafere ulaşacağımızdan eminiz.

Ben, Sibel Osmanoğlu İskeçe doğumluyum ve halen İskeçe’de ikamet etmekteyim. İlk ve orta eğitimlerimi İskeçe’ de tamamladım (İskeçe Merkez ilkokulu- Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokul ve Lisesi). Üniversite eğitimimi Türkiye’ de Boğaziçi Üniversitesi, Mütercim Tercümanlık (Türkçe- İngilizce) Bölümü’nde tamamladıktan sonra, İngiltere’de Londra Westminster Üniversitesi’nde Çift dilli Tercüme (Yunanca-İngilizce) alanında Yüksek Lisansımı yaptım. Serbest Tercüman – Bilimsel Danışman olarak çalışmaktayım. Trakya Demokritus Üniversitesi, Karadeniz Ülkelerinin Dili, Edebiyatı ve Kültürü Bölümünde doktora eğitimime devam etmekteyim. Toplumsal meseleleri yakından takip ederek ve birçok alanda faal bir şekilde görev alarak toplumuma ve özellikle de azınlığımıza faydalı olmaya çalışıyorum. Bir kadın olarak, kadını her alanda desteklemek ve azınlık kadınımızın sesi olmak için mücadele etmekteyim. Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği üyesiyim. Üç yıl boyunca da derneğin Kadınlar Kolu Başkanı olarak görev yaptım. Evli ve iki kız annesiyim.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

1
Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
nedim hoccaoglu Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
nedim hoccaoglu
Ziyaretçi
nedim hoccaoglu

Bir Sibel gitti , bir Sibel geldi . Hayirli olsun!

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı