Yunanistan Haber

Seviye Yükseltecekler

Leopard-2 tankları Leopard-2A7 seviyesine yükseltiliyor.

Leopard-2 tankları Leopard-2A7 seviyesine yükseltiliyor.

Yunan Ordusu’ndaki Alman üretimi Leopard-2 tankları Leopard-2A7 seviyesine yükseltiliyor. (EDA: European Defence Agency) Yunanistan ile nihai istişarelere başlamaya hazır olduğu belirtiliyor. Leopard 2’ler 1985 ve 1992 arasında 7 parti şeklinde Almanya tarafından üretilmiştir.

İlk etapta 200 adet Leopard-2, devamında ise köprü düzenli ve Leopard-2 tankından dönüştürülen zırhlı araç çekiciler de sırasıyla aynı seviyeye getirilecek ve 2022 yılında teslim edilecek. Görüşmelerin PMC (Preliminary Market Consultation) devam ettiği ifade ediliyor.

Yunan Ordusu’nun envanterinde halihazırda 170 Leopard-2HEL ve 183 Leopard-2A4 bulunuyor.

Son olarak, Kıbrıs Rum Kesimi’nin de 41 adet almak için girişimleri başlattığı, muhtemelen bu tankların da Yunanistan’dan Kıbrıs Rum Kesimi’ne verilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı