Batı Trakya Haber

Şahin Karantinaya Alındı!

İskeçe’nin balkan kolunda Şahin kasabası karantinaya alındı.

İskeçe’nin balkan kolunda Şahin kasabası karantinaya alındı.

Yunanistan’da Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias tarafından yapılan açıklamaya göre, İskeçe’nin balkan kolu Şahin kasabasında Koronavirüsten dolayı yaşanan ölüm vakasından sonra 25 Mart 2020 Çarşamba günü akşam üzeri saat 18:00’dan itibaren acil durum ilan edildi ve Şahin kasabası 7 Nisan 2020 tarihine kadar karantinaya alındı.

Karantina kararına Mustafçova Belediyesi’nin de olumlu yönde görüş belirterek bu kararın alındığı ifade ediliyor. Bu karar sonrasında Şahin kasabası halkının tüm temel ihtiyaçlarının giderilmesi için de tüm önlemlerin alındığı belirtiliyor.

Öte yandan İskeçe hastanesinden yapılan açıklamaya göre, İskeçe bölgesi Şahin kasabasında Koronavirüsten ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı