Batı Trakya Haber

Sağanak Yağmur Ekili Arazilere Zarar Verdi

Ekili araziler sular altında kaldı, yollar göle dündü.

Rodop ilinde aniden fırtına ile birlikte bastıran sağanak yağmur ekili arazilere zarar verdi. Ekili araziler sular altında kaldı, yollar göle dündü.

Foto Beyhan. Karacaoğlan

Rodop ilinde aniden bastıran sağanak yağmur ekili arazilere zarar verdi. Bazı köylerde altyapı yetersizliğinden ve Belediye yönetiminin ilgisizliğinden yollar Venedik caddelerine döndü. Basırlıköy ve Balafar köyleri arasında dolu felaketinin de yaşandığı belirtiliyor.

Köylerdeki vatandaşlardan gelen bilgilere göre, Ircan, Balafar, Basırlıköy, Hacı Mustafaköy, Karacaoğlan, Çelebiköy, Vakıf, Demirbeyli, Yahyabeyli, Ambarköy, Seymen, Uysallı gibi köylerde vatandaşlar evlerinden çıkabilmek veya girebilmek için çaresiz bir şekilde kısa süreli sel sularının çekilmesini bekledi. Yetkililer ise her zaman olduğu gibi ortalıkta yok. Hele seçimlerden sonra siyasiler kendi kabuklarına çekilerek vatandaşı yalnız bıraktı.

Fotoğraflar: Halil Sipahioğlu.

Teşekkür ederiz.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı