Yunanistan Haber

Pontuslular Yunanistan’da Atatürk Kitabı Dağıtılmasına Reaksion Gösterdi

Ryan Gıngeras tarafından yazılan “Mustafa Kemal Atatürk – Türklerin Atası” adlı kitap Yunanistan’da dağıtıldı.

Ryan Gıngeras tarafından yazılan “Mustafa Kemal Atatürk – Türklerin Atası” adlı kitap Yunanistan’da dağıtıldı.

Proto Thema gazetesi Atatürk’ün hayatını anlatan kitap dağıttı, Yunanistan Pontus Federasyonu reaksion gösterdi ve bir yazılı açıklama yayınladı.

Yunanistan’da “Proto Thema” gazetesi Pazar günü ek sayısında, “20. Asrın Büyük Şahsiyetleri” adlı kitap promosyonu çerçevesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan bir kitabı okurlarına dağıttı.

Gazete, Ryan Gıngeras tarafından kaleme alınan “Mustafa Kemal Atatürk – Türklerin Atası” başlıklı kitabın sunuş metninde, “Yunanların çoğu, Küçük Asya trajedisiyle özdeşleştirerek neredeyse içgüdüsel olarak ondan nefret ediyor. Bununla birlikte (Atatürk) Türkiye’de mutlak güç ve büyük çapta nüfuz sahibi bir şahsiyet idi. Mustafa Kemal Atatürk, ülkesinde kendi vizyonunu uygulama iradesine sahip olmasaydı, çağdaş Türkiye, en azından bugünkü haliyle olmayacaktı.” ifadelerini kullandı.

 

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı