Yunanistan Haber

Polisten Mültecilere Göz Yaşartıcı Gaz

Midilli'de polis mültecilere göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu.

Midilli’de polis mültecilere göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu.

Yunanistan’ın Midilli Adası’daki mülteci kampında gösteri yapan mülteciler ve polis arasında arbede yaşandı. Midilli’de polis mültecilere göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu.

Yunanistan’ın Midilli Adası’ndaki mülteci kampında gösteri yapan mülteciler ve polis arasında arbede yaşandı. Aralarında refakatsiz çocukların da bulunduğu yaklaşık 300 mülteci, kötü şartlarıyla bilinen Moria Kampı’ndan taşınmak için gösteri düzenledi.

Gösterisi sırasında polis ile mülteciler arasında arbede yaşandı. Çevik kuvvet ekipleri, mültecilere göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu. Yunanistan Kamu Güvenliği Bakanlığından yapılan açıklamada, Ada’dan ayrılmak için gösteri yapan refakatsiz çocuklardan bazılarının polise saldırdığı ve bu yüzden göz yaşartıcı gaz kullanıldığı iddia edildi.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı