Yunanistan Haber

Pavlopulos’dan Türkiye’ye Göçmenler Konusunda Gönderme

Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’dan mülteciler konusunda Türkiye’ye gönderme.

Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’dan Türkiye’ye düzensiz göçmenler konusunda gönderme.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos düzensiz göçmeler konusunda Türkiye’ye göndermede bulundu. Pavlopulos, “Türkiye, mültecilere insanlık, uluslararası ve Avrupa hukuku haklarına göre tam saygı göstererek davranmalıdır. Avrupa Birliği’ne yönelik verdiği taahhütlere bütünüyle saygı göstermek zorundadır” açıklamasında bulundu.

Samos adasının Yunanistan’la birleşmesinin 107’inci yılı kutlama etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, burada yaptığı açıklamada Türkiye’ye mesaj gönderdi. Pavlopulos şu ifadeleri kullandı.

“Türkiye, mültecilere insanlık, uluslararası ve Avrupa hukuku haklarına göre tam saygı göstererek davranmalıdır. Avrupa Birliği’ne yönelik verdiği taahhütlere bütünüyle saygı göstermek zorundadır. Bu güne kadar mültecilere yönelik yükümlülüklerine muhalif olan tutumu, cezasız kalmayacak, bunun ötesinde uluslararası prestijini de baltalıyor.

Türkiye ve halkına yönelik iyi komşuluk ve dostluk elini uzatıyoruz. Geçmişin bizi bölmesini değil, birleştirmesi gerektiğine inanıyoruz. Böylece Ege her zaman bir barış denizi olsun ve dahası da genel olarak aramızda barış içinde bir arada yaşamaya vesile olsun.

Bu çerçeve içinde Türkiye egemenliğe, sınırlara, aynı zamanda sınırlar olan Yunanistan’ın ve aynı zamanda Avrupa Birliği’nin Münhasır Ekonomik Bölgelerine (MEB) saygı duymalıdır. Biz Yunanlılar olarak gerekirse, uluslararası ve Avrupa Hukuku’nun kefilleri olarak, uluslararası ve Avrupa hukukuna tam saygıyı kabul ettireceğiz.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı