Yunanistan Haber

Önemli Gelişme, Üretiliyor ve Hastanelere Gönderiliyor!

EOF’tan önemli bir açıklama geldi. “İlaç üretiliyor, Yunanistan’da hastanelere gönderilmeye başlandı.”

EOF’tan önemli bir açıklama geldi. “İlaç üretiliyor, Yunanistan’da hastanelere gönderilmeye başlandı.”

Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu Başkanı Dimitris Filippu, Yunanistan’da hastanelerde Koronavirüs tedavisi için umut veren ilacın, 27 Mart 2020 Cuma gününden itibaren üretimine başlanıldığını ve Koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere derhal hastanelere gönderileceğini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere  Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu (EOF) geçtiğimiz günlerde Hindistan’a 5 ton klorokin siparişi vermişti. Klorokin süratli bir şekilde getirildi ve derhal Yunanistan’daki ilaç firmalarına verildi, acilen Koronavirüs tedavisinde yardımcı olduğu ileri sürülen ilacın üretimine geçmeleri istendi.

Şimdi tüm gözler, ilaç Yunanistan’da Koronavirüs vakasıyla hastanelerde tedavi gören hastalara verilecek ve akabinde sonuçlar merakla beklenecek.

Yunanistan Ulusal İlaç Kurumu Başkanı Dimitris Filippu ERT televizyonunda katıldığı programda şunları dile getirdi:

“İlaç üretiliyor”

“Klorokin test edilmiş bir ilaçtır ve alınan erken sonuçlar, Koronavirüs enfeksiyonu olan hastalar üzerinde denenmiş ve olumlu bir etkisi olabileceğini göstermiştir.

Klorokin, tüm hastalar için uygun değildir. Özellikle kardiyovasküler hastalığı olanlarda komplikasyonlara yol açabiliyor. Dolayısıyla da Bulaşıcı Hastalıklar Komitesi, ilaçın hangi hastalara ne şekilde verileceğine karar verecek.

Sıtma tedavisinde kullanılan bir ilaçtı ve şimdi deneysel olarak Koronavirüs çalışmalarında etkinliğini kanıtlanmış bir ilaçtır. Sıtmanın ortadan kalkması nedeniyle üretimi önemli ölçüde azalmıştı.

Yunanistan’a Yunan ilaç firması tarafından bir miktar getirildi ve ilaç üretimine başlamıştır. Beş ton getirdik. Zannedersem ülkemizin ihtiyacını karşılayacak yeterli bir miktar, ancak gerekirse eğer komşu ülkelerdeki ihtiyaçları da karşılamak için yeterli olduğunu düşünüyorum.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı