Türkiye | Dünya

Ömer Çelik: “Atatürk Evi’ne Yapılan Bu Saygısızlık Affedilemez”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Atatürk Evi'ne yönelik eylem teşebbüsüne tepki: “Bu saygısızlık affedilemez”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Atatürk Evi’ne yönelik eylem teşebbüsüne tepki: “Bu saygısızlık affedilemez”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, PKK/PYD terör örgütüyle işbirliği içindeki Yunan anarşist grupların Atatürk Evi’ne yönelik eylem teşebbüsüne tepki gösterdi. Çelik, “Atatürk Evi’ne yönelik eylem teşebbüsünü kınıyoruz. Milletimiz için çok değerli olan bir mekana yapılan bu saygısızlık affedilemez” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunan anarşist grupların, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evine eylem teşebbüsü ile ilgili, “Atatürk Evi’ne yönelik eylem teşebbüsünü kınıyoruz. Milletimiz için çok değerli olan bir mekana yapılan bu saygısızlık affedilemez” açıklamasını yaptı.

Ömer Çelik, Yunanistan’ın Selanik kentinde Atatürk Evi’ne yönelik eylem teşebbüsüne ilişkin resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Çelik, “PKK/PYD/YPG terör örgütüyle işbirliği içindeki Yunan anarşist grupların bugün Selanik Başkonsolosluğumuz yerleşkesindeki Atatürk Evi’ne yönelik eylem teşebbüsünü kınıyoruz. Milletimiz için çok değerli olan bir mekana yapılan bu saygısızlık affedilemez.” dedi.

“Terörist grupların her eylemi daha plan aşamasında engellenmelidir”

Terörist gruplarının Atatürk’ün evine zarar vermeye, Başkonsolosluk görevlilerinin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaya yönelik eylemlerinin daha plan aşamasında engellenmesi gerektiğini belirten Çelik, “Teröristlerin bahçeye kadar girmeleri Yunan makamları için büyük bir güvenlik zaafıdır.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı