Yunanistan Haber

Niarhos Vakfı’ndan Dedeağaç Hastanesi’ne 3 Milyon Euro’luk Cihaz

Niarhos Vakfı’ndan Dedeağaç Hastanesi’ne 3 milyon Euro değerinde cihaz bağışlandı.

Niarhos Vakfı’ndan Dedeağaç Hastanesi’ne 3 milyon Euro değerinde cihaz bağışlandı.

Yunanistan genelinde sağlık hizmetleri veren kurum ve kuruluşlara yaptığı milyon euroluk bağışlarıyla, kurduğu yeni hastanelerle tanınan bilinen Yunan armatör Stavros Niarhos ailesinin kurduğu “Niarhos Vakfı” yine önemli bir bağış yaparak Dedeağaç (Aleksandrupolis) Hastanesi’ne son teknoloji harikası ile donatılmış bir cihaz bağışladı.

Bu cihaz, pet-scan sistemi, insan vücudundaki kanserin en küçük safhasını saptamanın en modern görüntüleme yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Doğu Makedonya-Trakya bölgesindeki hastaların bu güne kadar bu kontrolü yapmak için Selanik’te bulunan özel kliniklere ve sağlık merkezlerine gitmeleri gerekiyordu.

Bağış sözleşmesi, Dedeağaç Üniversitesi Hastanesi Müdürü, Sağlık Bakan Yardımcısı ve Stavros Niarhos Vakfı temsilcileri tarafından imzalandı.

Bu yeni cihazın Dedeağaç Üniversitesi Hastanesi’ne kurulumundan sonra, kansere karşı mücadelede en son teknolojik cihazlarla tam donanımlı olacak.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi..

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı