Türkiye | Dünya

New Jersey Eyaleti’nde sözde “Pontus Soykırımı”nın Ayak Sesleri

New Jersey Eyalet Meclisi, 28 Ekim “OHİ” (HAYIR) günü, sözde “Pontus Soykırımı” anısına bir bildiri yayınladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey Eyalet Meclisi, 28 Ekim “OHİ” (HAYIR) günü, sözde “Pontus Soykırımı” anısına bir bildiri yayınladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey Eyalet Meclisi tarafından 28 Ekim “OHİ” (HAYIR) günü yayınlanan bildiride, 28 Ekim “OHİ” gününün New Jersey Eyaleti’nde sözde “Pontus Soykırımı” anısına yayınladıkları belirtiliyor.

New Jersey Eyaleti bölgesinde yaşayan Yunan asıllı Maria-Anna Pantelous ve Pol Pavlakos’un büyük girişimleri neticesinde yayınlanan bildirinin, diğer Eyaletlerde de yayınlanması için çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtiliyor.

New Jersey Eyalet Meclisi tarafından yayınlanan  bildiri Yunan asıllı Maria-Anna Pantelous ve Pol Pavlakos’a törenle takdim edildi.

New Jersey, Amerika Birleşik Devletleri’nin 13 kurucu eyaletinden biridir. Bölgede bulunan en küçük eyaletlerden biri olmasına ragmen bu tür bir açıklama yayınlaması ise dikkat çekti.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı