Batı Trakya Haber

Müftü Mete: “Ezanlar ve Çan Sesleri Kimsenin Politika Malzemesi Veya Düşmanlık Unsuru Değildir.”

“Camilerimizden yükselen Ezanlar ve Kiliselerin çan sesleri kimsenin politika malzemesi veya düşmanlık unsuru değildir.”

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, şahsına ait sosyal medya hesabında yaptığı yazılı açıklamada, “Camilerimizden yükselen Ezanlar ve Kiliselerin çan sesleri kimsenin politika malzemesi veya düşmanlık unsuru değildir” ifadelerini kullandı.

Müftü Ahmet Mete’nin açıklaması aynen aşağıdaki gibidir.

“Ezanlar ve Çan Sesleri Kimsenin Politika Malzemesi Veya Düşmanlık Unsuru Değildir.”

Saygıdeğer kardeşlerim,

“Batı Trakya’daki Camilerde ezanların okunması -okunmaması mevzusu son günlerde bazılarını bir hayli meşgul etti. Yayınlanan kararnameyi kendilerine göre yorumlayanlar yüzünden çeşitli çevrelerden baskılar da olduğu ve hatta bir “din adamı”nın ezanların megafonlarla okunamayacağına dair duyuru bile yayınladığı bir vakıadır.

Ancak, İskeçe bölgesinde tüm bunlara rağmen ezanların hiç dinmediğini en iyi sizler biliyorsunuz ve buna şehadet edeceğinize de eminim.

Camilerimizden yükselen Ezanlar ve kiliselerin çan sesleri kimsenin politika malzemesi veya düşmanlık unsuru değildir. Dolayisiyla, oruc ayi Ramazan’a kavusmayi bekledigimiz şu günlerde ilgili genelgenin doğru şekilde uygulanmasi için çaba gösteren ve bu hususta yapıcı tutum sergileyen tüm kişi ve makamlara da ayrıca teşekkür ediyoruz.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Birlik Gazetesi'ne
Sende Haber Yolla..!