Yunanistan Haber

MQ-9 Reaper’lerden Sonra İsrail’den Heron’lar Da Geliyor

Yunanistan İsrail’den 3 adet İnsansız Hava Aracı’nı (İHA) 50 milyon euro’ya 3 yıllığına kiralayacak.

Yunanistan İsrail’den 3 adet İnsansız Hava Aracı’nı (İHA) 50 milyon euro’ya 3 yıllığına kiralayacak.

İsrail’den Heron’ların Yunanistan’da gelmesi an meselesi, taraflar arasında sözleşmenin belgeleri Genel Silahlanma Dairesi’nin masasında imzalanmayı bekliyor.

Yunanistan, İsrail’den 3 adet İnsansız Hava Aracı’nı (İHA) 50 milyon euro’ya 3 yıllığına kiralama usulüyle Hava Kuvvetlerine dahil etmek üzere harekete geçti. Buna göre, İsrail’den Heron’ların Yunanistan’a gelmesi ve taraflar arasında sözleşmenin belgeleri Genel Silahlanma Dairesi’nin masasında imzalanmayı bekliyor.

Çalışmaların ilerlediğini ve eğitim için Yunanlı subayların İsrail’e giderek eğitim alması konuşulurken, öte yandan da halihazırda FRONTEX adına İsrail’e ait Heron’ların Girit adası Timpaki bölgesinden havalanarak kontrol uçuşları yapmasının bir avantaj olduğunu ve Yunanlı subayların burada eğitim almasının daha uygun olabileceği üzerinde durulduğu belirtiliyor.

Ancak bu çalışmalar devam ediyor olsa da, her halükarda nihai kararı seçimlerden sonra işbaşına gelecek olan yeni hükümetin vereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı