Yunanistan Haber

MQ-9 Guardian Yunanistan’da Gösteri Uçuşlarına Başladı

Yunanistan Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen MQ-9 Guardian İnsansız Hava Aracı’nın uçuşu Larissa Hava Üssü'nden havalanarak yapılıyor.

General Atomics Aeronautical Systems, Inc. MQ-9 Guardian İnsansız Hava Aracı Yunanistan’da bir dizi gösteri uçuşuna başladı. Yunanistan Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen MQ-9 Guardian İnsansız Hava Aracı’nın uçuşu Larissa Hava Üssü’nden havalanarak yapılıyor.

Deneme uçuşları MQ-9’un deniz izleme kabiliyetlerinin yanı sıra GA-ASI tarafından geliştirilen Detect ve Avoid (DAA) sisteminin denenmesi amaçlanıyor.

Yapılandırmaya bağlı olarak sorti başına 25-40 saatlik bir uçuş sergilenecek ve deniz devriyesinin önemine ilişkin görüş sunacak, ayrıca RPA’yı sivil hava sahasında uçma hedefini destekleyecek DAA aviyonik sistemi tanıtacak.

Uçuş gösterisi, Avrupa ülke temsilcilerinden oluşan bir heyet için gerçekleştiriliyor.

Yunanistan Hava Kuvvetleri, bu gösterinin sonuçlarını görmek için sabırsızlanıyor. Savunma kabiliyetlerine ek olarak, bu uçaklar deniz devriyesi ve EEZ izleme, sınır gözetimi, arama kurtarma çalışmaları için destek ve orman yangınlarını izlemede kullanılması amaçlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı