Yunanistan Haber

Minik Mülteci’nin Emekleyerek Umuda Yolculuğu

Pazarkule sınır kapısında annesinin peşinden silah sesleri arasında düşe kalka yürüyen çocuğun görüntüsü izleyenlerin yüreklerini sızlattı.

Türkiye’nin sınır kapılarını açtığını duyurmasının ardından yüz binlerce mülteci Türkiye-Yunanistan sınırına yığıldı. Yunanistan’ın mülteci geçişlerine izin vermediği bölgede zaman zaman yürek sızlatan görüntüler yaşanıyor.

YUNANİSTAN MÜLTECİLERE TAVRI TEPKİ ÇEKTİ

Türkiye’de yaşayan binlerce mülteci aileleri ile birlikte sınırı geçerek Avrupa’ya gitme umuduyla Edirne’ye geldi. Mülteciler birçok kez Yunan askerlerinin zulmü ile karşılaştı. Kadın, çocuk, yaşlı ayrımı gözetmeden silah ve ellerinde bulunan coplar ile saldıran Yunan askerleri, dünya medyasında büyük tepki çekti.

MİNİK MÜLTECİNİN DÜŞE KALKA İLERLEMESİ YÜREKLERİ SIZLATTI

Durumdan en çok etkilenen her zamanki gibi yine minik bedenler oldu. Annesinin peşinden tarlada gitmeye çalışan küçük bir mülteci düşe kalka ilerlemesi görüntülere yansıdı. Silah sesler gölgesinde umuda atılan minik adımlar izleyenlerin yüreklerini sızlattı.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı