Yunanistan Haber

Miçotakis’ten Türkiye’ye Lahey Çağrısı

"Bildiğiniz gibi kapımız her zaman Türkiye ile dürüst ve samimi bir diyaloğa açıktır.

Atina’da Agii Anargiri’de Yeni Demokrasi Partisi’nin Yerel Yönetim Teşkilatı’nın bir etkinliğinde konuşan Başbakan Kiriakos Miçotaki’ten Ege ve Akdeniz’de “anlaşalım” çağrısı.

Başbakan Miçotakis konuşmasında Türkiye’ye şu sözlerle seslendi.

“Bildiğiniz gibi kapımız her zaman Türkiye ile dürüst ve samimi bir diyaloğa açıktır. Ancak bu diyalog uluslararası hukuk kurallarına ve temel varsayımlara dayanarak olacaktır. Türkiye ile en büyük farkımız kıta sahanlığı ve Münhasır Ekonomik Bölgenin sınırlanmasıdır.

İstiyoruz ve konuşabileceğimiz bir anlaşmazlıktır. Eğer bazıları haklı olduklarını düşünüyorsa, o zaman Türkiye’nin Lahey’e gitmekten korkacak hiçbir şeyi yok. Nihayetinde kimin haklı ve kimin haksız olduğuna karar verecek uluslararası bir mahkemedir.

Haklılık kimin tarafındaysa o korkmaz. Korkan ve gerginliği ifade eden, hakkın kendi tarafında olmayandır.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı