Yunanistan Haber

Miçotakis: “Türkiye İle İlişkilerde Zorluklar Vardı Ve Var Olacak”

NATO Liderler Zirvesi için Londra’da bulunan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis T.C.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Başbakan Kiriakos Miçotakis görüşme sonrasında Yunan basınına yönelik şu değerlendirmeyi yaptı. Miçotakis, “Yunan halkına söylemek istediğim şey; Türkiye ile alakalı sorunlar vardı. Var ve var olmaya devam edecek” dedi.

Miçotakis şunları dile getirdi:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile açık bir tartışmamız vardı. Türkiye’nin son adımları ile ortaya çıkan meseleleri masaya koydum. Karşılıklı anlaşmazlıklar kaydedildi. İki taraf Güven Arttırıcı Önlemler görüşmelerinin devamı kararı aldılar. Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’a Dış Politika Kurulunu toplayarak tüm siyasi partilerin bilgilendirilmesi talimatını verdim. Yunan halkına söylemek istediğim şey; Türkiye ile alakalı sorunlar vardı. Var ve var olmaya devam edecek. Ama iki taraf da olumlu yaklaşım sergilerse bu sorunlar aşılabilir” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 1 saat 30 dakika süren görüşmeye Yunanistan tarafından Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos katıldı.

Türkiye tarafından, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da hazır bulundu.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı