Yunanistan Haber

Miçotakis: “Sayın Erdoğan, Yunanistan ve Avrupa’yı Tehdit Edemeyeceğini Anlamalıdır”

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Erdoğan'ın "Kapıları açarız" çıkışına Selanik Fuarı’ndan yanıt verdi.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Erdoğan’ın “Kapıları açarız” çıkışına Selanik Fuarı’ndan yanıt verdi.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Erdoğan’ın “Kapıları açarız” çıkışına Selanik Fuarı’ndan yanıt verdi. Miçotakis geleneksel olarak Selanik Uluslararası Fuarı’nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Burada kendisine yöneltilen soruların içinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa’ya yönelik “Kapıları açarız” çıkışı da vardı.

Başbakan Kiriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa’ya yönelik “Kapıları açarız” çıkışına, “Sayın Erdoğan şunu anlamalı ki, daha fazla kaynak için Avrupa’yı tehdit edemez” şeklinde yanıt verdi.

Miçotakis şöyle devam etti. “Amaç çözümler bulmaktır. Ayrıca bu müzakereye tarafımız olmak üzere uluslararası hukukla yaklaşıyoruz. Türkiye’nin, Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölge’deki (MEB) tahriklerine Avrupa Birliği tarafından tepki var.

Göç aynı zamanda bir Avrupa sorunudur. Sayın Erdoğan, Yunanistan ve Avrupa’yı tehdit edemeyeceğini anlamalıdır. Bir konuşma gerçekleşebilir ancak tehditler veya kabadayılık olmadan. Konuşmak her zaman daha iyidir ve eğer Sayın Erdoğan Yunan-Türk ilişkilerini yeniden başlatmak isterse pratikte bunu kanıtlaması gerekir.”

Başbakan Kiriakos Miçotakis, Birleşmiş Milletler genel kurul toplantısı görüşmelerinde Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüşme niyetini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı