Yunanistan Haber

“Miçotakis, Erdoğan’ın Elini Güçlendirdi”

Eski Bakan Varufakis Başbakan Miçotakis'i eleştirdi ve “Erdoğan'ın elini güçlendirdi” dedi.

Eski Bakan Varufakis Başbakan Miçotakis’i eleştirdi ve “Erdoğan’ın elini güçlendirdi” dedi.

“MeRa25” partisi lideri ve Yunanistan eski Ekonomi Bakanı Yanis Varufakis, Libya’da darbeci Hafter’e destek veren Yunanistan’ın son yılların en büyük diplomatik fiyaskosuna imza attığını belirtti. Miçotakis hükümetini suçlayan Varufakis, Yunanistan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elini güçlendirdiğini açıkladı.

Varufakis, Brexit sonuçlarını ele alan tasarıyı değerlendirirken, ülkesinin Libya sorununa karışmakla ve yanlış tarafı (Hafter) tutmakla, son yılların en büyük diplomatik fiyaskosuna imza attığını belirtti.

Darbeci Hafter’i, “Savaş Ağası” olarak nitelendiren Varufakis, “Hafter’i kucaklarken, 1990’larda (Bosna Savaşı sırasında) Karaciç’e (savaş suçlusu ve “Sırp Kasabı” lakaplı) sarılıp hem ülkenin imajına hem de coğrafi stratejik konumumuza zarar veren aşırı milliyetçileri hatırlayın” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı