Avrupa | Balkanlar

Lauf Derneği’nden Aşure Etkinliği

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) üye derneklerinden Lauf Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 3 Ekim 2019 tarihinde Aşure Günü etkinliği düzenledi. ABTTF’nin destek ve katkılarıyla dernek lokalinde düzenlenen etkinliğe ABTTF’yi temsilen Başkan Yardımcısı Ferruh Hasan iştirak etti. Etkinliğe Lauf DİTİB Mevlana Camii Hocası Saruhan Şenol, Lauf derneğinin yönetici ve üyeleri ile Lauf şehrinde yaşayan Batı Trakya Türkleri ve dostları katıldı.

Etkinlik Lauf derneğinin başkanı Sina Yusuf’un açılış konuşması ile başladı Ardından Lauf DİTİB Mevlana Camii Hocası Saruhan Şenol, mübarek Muharrem ayı ve Aşure Günü’nün anlam ve önemine dair bir konuşma yaparak birlik ve beraberliğin önemini dile getirdi. Etkinlikte Lauf Derneği Kadınlar Kolu üyelerince hazırlanan aşure katılımcılara ikram edildi.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı