Yunanistan Haber

Kumuçakos: “Türkiye Para İstiyorsa Şantaj ve Tehdidi Bırakmalı”

Yunanistan Göç Bakanı Yorgos Kumuçakos’tan “Türkiye Avrupa Birliği’nden daha fazla mali yardım istiyorsa şantaj yapmayı artık bırakmalı” açıklaması geldi.

Washington ziyareti sırasında AFP’ye konuşan Bakan Kumutsakos’un, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve diğer Türk yetkililerin “kapıları açarız” nedeniyle bu açıklamayı yapmak gerekliliğini duyduğu aktarılıyor.

Kaçak göç yüzde 240 arttı

“Türkiye her ‘kapıları açarız’ dediğinde daha fazla göçmen kapıların açılmasını beklemek üzere kapıya doğru hareket ediyor” diyen Kumutsakos, Mayıs ayından bu yana Yunan sahillerine gelen kaçak göçmenlerde yüzde 240 oranında artış yaşandığını ifade etti.

“AB daha fazla mali yardım yapmayı olumlu değerlendirmeli”

6 milyar euroluk yardım paketinin ötesinde daha fazla destek olunması konusunu AB’nin olumlu şekilde değerlendirmesi gerektiğini düşünen Kumuçakos şunları söyledi:

“Evet daha fazla destek konusu gündeme alınmalı ancak Türkiye’nin mali desteği şantaj yoluyla istemesi bunun gerçekleşmesini sağlayacak olumlu politik atmosferi oluşturmuyor. Avrupa şantajler ve tehditler altında hareket edemez. Avrupa Türklerin karşı karşıya kaldığı durumu anlamak zorunda olduğu gibi Ankara da Avrupa ile ilişki kurmanın yolunun bu olmadığını anlamalı.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı