Batı Trakya Haber

Kozlukebir’de Çocukların Hatim Heyecanı

Kozlukebir köyünde iki Kur’an kursunda eğitim gören öğrencilerin katılımıyla hatim töreni düzenlendi.

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’ne bağlı olarak Kozlukebir köyünde 36 çocuğun Kur’an-ı Kerim’i öğrenme kursları tarafından hatim töreni yapıldı. Törene T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Konsolos İbrahim Sakli katılarak bu önemli günde soydaşlarını ve Kur’an-ı Kerim’i hatmeden kardeşlerini yalnız bırakmadı.

Kurslara katılan öğrencilerin velileri öncülüğünde ve Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü katkılarıyla gerçekleştirilen hatim töreni köy camiinde gerçekleşti. Katılım oldukça yoğundu.

Kur’an Kursu hocaları Mehmet Haseki ve İbrahim Yusuf’un yıl boyunca çalıştırdıkları öğrenciler törende okudukları Kur’an-ı Kerim, ilahiler, şiirler ve dualarla katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Hatim törenine Türkiye’den Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif günün anlam ve önemine yönelik birer selamlama konuşması yaparak, Batı Trakya’da bu tür etkinliklerin önemine dikkat çektiler.

Törenin sonunda Kur’an-ı Kerim’i hatmeden öğrencilere Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü tarafından takdir belgeleri verildi.

Son olarak törene katılan tüm misafirlere öğle namazından sonra yemek ikram edildi.

Her zaman olduğu gibi yerel seçimlerin de yaklaşmasıyla birlikte siyasiler yoğun bir şekilde törende boy gösterdiler, bol bol el sıktılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı