Batı Trakya Haber

Koray Hasan Berat Etti

Gümülcine Türk Gençler Birliği eski başkanlarından Dr. Koray Hasan yargılandığı bir davadan berat etti.

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) eski başkanlarından Dr. Koray Hasan yargılandığı bir davadan berat etti. 2016 yılında başlayan dava süreci iki kez erteleme sonrasında 18 Haziran 2019 Salı sabahı Gümülcine Tek Hakimli Mahkeme’de görüşüldü ve dava berat kararıyla sonuçlandı.

Dava daha önce görüşülmüş ve Mahkeme tarafından Koray Hasan’a 6 ay hapis ve 5.000 euro para cezası verilmişti. Bu karara itiraz eden Koray Hasan bir üst mahkemeye başvuruda bulunmuştu.

2016 yılında Koray Hasan’ın başkan olduğu dönemde açılan davanın gerekçesi ise, GTGB çatısı altında kalorifer odası ve su borularının bulunduğu deponun kaçak yapı olduğu değerlendirilmesi sonrasında dava açılmıştı. Oysa bu depo yıllardan beri GTGB çatısı altında bulunuyor ve kalorifer deposu olarak kullanılıyordu. Depo şu an yıktırıldı ve Mahkeme de Koray Hasan’ın beraatına karar verdi.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı