Batı Trakya Haber

Kocaçay’a 153 Metrelik Köprü Yapılacak

Kocaçay’a köprü yapımı için Metios “Akmon Energiaki ATE” şirketi ile sözleşme imzaladı.

Rodop ili sınırları içinde yer alan Büyük Sirkeli ve Kozlukebir köylerini birbirine bağlayan Kocaçay’a (Lissos), köprü yapımı için Doğu Makedonya Trakya Eyalet (DMT) Başkanı Hristos Metios, yüklenici firma olan “Akmon Energiaki ATE” şirketi ile sözleşme imzaladı.

Bölge halkı için büyük önem arzeden köprü için düzenlenen imza töreninde, firma yetkililerin yanı sıra, DMT Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram, Eyalet Meclis Üyesi Tarkan Multaza ve Rodop İlinden Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Nikos Çalikidis de hazır bulundu.

İnşa  edilecek olan  5.1 milyon Euro’luk proje ,153 metrelik bir köprü ve mevcut yolu yeni düzenlemeye uyarlamak için iki tane kavşak yapımı içeriyor. Proje köprü ve kavşakların yanı sıra  gerekli olan köprü ve yolların ışıklandırma ve işaretleme çalışmalarını da içermektedir.

Projenin toplam maliyeti yaklaşık 2,5 milyon Euro’dur.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı