Yunanistan Haber

KİNAL Partisinden 25 Kişi Birden Ayrıldı!

Seçim öncesinde KİNAL Partisi’nde istifalar depremi giderek değişik boyutlara uluşmaya başladı.

Seçim öncesinde KİNAL Partisi’nde istifalar depremi giderek değişik boyutlara uluşmaya başladı.

Seçimlere geri sayımın başladığı bir zamanda Fofi Gennimata’nın KİNAL Partisi’nde çözülmeler değişik boyutlara ulaşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde istifa furyası teker teker açıklanıyordu, ancak bugün 25 kişi birden partiden ayrıldı. Bu da ülke genelinde değişik yorumlara yol açtı.

Başkan Fofi’nin Venizelos’u partiden uzaklaştırmasından sonra hem milletvekili adaylarından bazıları hem de PASOK çatısı altında siyaset yapmış Yerel Yöneticilerin istifaları seçimlere az bir zaman kala Gennimata’yı iyice köşeye sıkıştırdı.

Siyasi kulislerden gelen haberlere bakılacak olursa, KİNAL’ın seçimlerde baraj sorunu yaşaması halinde Fofi Gennimata’nın da bu partide günlerinin sayılı olduğu belirtiliyor.

Bugün de Sakız (Hios) adasından 25 toplu istifa haberi geldi ve KİNAL’da adeta deprem etkisi yarattı. Hios adasında değişik alanlarda görev yapmış siyasiler yaptıkları yazılı açıklamayla, Venizelos’un Fofi Gennimata tarafından partiden uzaklaştırılmasına tepki olarak KİNAL’dan istifa ettiklerini açıkladılar.

Açıklama ve imzalar aynen aşağıdaki gibidir.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı