Avrupa | Balkanlar

Keşaplı, “Barış Pınarı” Harekatını Tüm Doğrularıyla İtalyanlara Anlattı

Gazeteci Dündar Keşaplı, “Barış Pınarı” harekatını tüm gerçekleriyle canlı yayında İtalyanlara aktardı.

Gazeteci Dündar Keşaplı, “Barış Pınarı” harekatını tüm gerçekleriyle canlı yayında İtalyanlara aktardı.

Uzun yıllar İtalya’da yaşayan gazeteci Dündar Keşaplı bugün İtalyan devlet televizyonu RAİ 3 kanalında “AGORA” sabah proğramına konuk oldu. Keşaplı, “Barış Pınarı” harekatı ile ilgili kendisine yöneltilen soruları içtenlikle tüm doğrularıyla yanıtladı. Dündar Keşaplı proğramda, “Barış Pınarı” harekatı ile ilgili bazı çevrelerin bilinçli olarak yaymaya çalıştığı yalan yanlış ve yanıltıcı bilgi kirliğinin önüne geçerek, Suriye’nin kuzeyinde şu an yaşanan tüm gerçekleri İtalyan kamuoyuna aktarılmasında büyük bir çaba sarfetti.

Deneyimli gazeteci Keşaplı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği “Barış Pınarı” harekatının, bazı çevreler tarafından bilinçli bir şekilde olumsuz bir şekilde ileri sürüldüğü gibi, PKK, PYD/YPG boyunduruğu altında acı çeken Kürtler, Araplar, Hristiyanlar ve diğerlerine yönelik olmadığını, operasyonun amacının sadece ve sadece terör örgütleri PKK, PYD/YPG ve onun uzantılarına yönelik yapıldığını savundu, dile getirdi.

Keşaplı, “PKK, PYD/YPG boyunduruğu altında acı çeken Kürtler, Araplar, Hristiyanlar Suriyeliler artık evlerine gitmek istiyorlar. Gereğinden fazla acı çektiler. Milyonlarca mültecinin eve dönüşü için gerekli olan barışçıl koşulların oluşturulmasına yardım etmek üzere insiyatif alan Türkiye, sivilleri ve özellikle de çocukları en azami şekilde koruyarak “Barış Pınarı” harekatını gerçekleştirmektedir. Unulmamalıdır ki, Türkiye uzun yıllar PKK terör örgütünün acımasızca saldırılarına maruz kaldı. Avrupa’da birçok ülke bu gerçeği hiç bir zaman göremedi, dolayısıyla PKK terör örgütü ile Kürtleri aynı kefeye koyarak karıştırmamak gerekir.” dedi.

Bu gerçekleri dile getiren Keşaplı’ya canlı yayına bağlanan İtalyan vatandaşlarından da destek geldiği görüldü.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı