Yunanistan Haber

Kavga Gürültü Bu Maaşlar İçin Mi Oluyor?

Eyalet ve Belediye Başkanları ve Yardımcılarının aylık maaşları ne kadar merak mı ediyorsunuz?

Eyalet ve Belediye Başkanları ve Yardımcılarının aylık maaşları ne kadar merak mı ediyorsunuz?

Yunanistan’da Eyalet Başkanları, Eyalet Başkan Yardımcıları, Belediye Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Başkanları aylık ne kadar maaş alıyor.

Büyük şehirlerin Belediye Başkanları Atina başta olmak üzere 16 şehrin Başkanının aylık maaşı 4.275 euro. Bu büyük olarak adlandırılan şehirler 100.000 nüfustan yukarıya olan Selanik, Patra, Pire, İraklio, Larisa, Volos, Peristeri, Rodos, Yanya, Hania, Aharnes, Nikea, Halkida, Kerkira, Evosmos, Kalithea.

Belediye Başkan Yardımcıları 2.137 euro, Meclis Başkanı 900 euro aylık maaş alıyor.

Eyalet Başkanları da belediye Başkanları ile aynı maaşı 4.275 euro, Başkan Yardımcıları da 3.206 euro aylık maaş alıyor.

Küçük Belediyeler olarak adlandırılan 20.000 den 100.000 nüfusa kadar olan Belediyelerin Belediye Başkanları 3.420 euro, Başkan Yardımcıları 1.710 euro, Belediye Meclis Başkanı 720 euro aylık maaş alıyor.

20.000 nüfusun altında olan Belediyelerin Başkanları 2.565 euro, Başkan Yardımcısı 1.282 euro ve Belediye Meclis Başkanı 540 euro aylık maaş alıyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı