Türkiye | Dünya

Kardak’tan Sökülen Yunanistan Bayrağı, Deniz Müzesinde

Kardak'tan sökülen Yunanistan bayrağı, deniz müzesinde sergileniyor.

Kardak’tan sökülen Yunanistan bayrağı, deniz müzesinde sergileniyor.

Irkçı Yunan vekilin Türk bayrağını yırtarak skandal bir harekete imza atmasının ardından Kardak kayalıklarından sökülen Yunan bayrağına hiçbir saygısızlık yapılmaması ve müzede sergilenmesi tekrardan gündeme geldi.

Yunan vekil Giannis Lagos Türk bayrağını yırtsa da Türkiye Kardak kayalıklarından sökülen Yunan bayrağını Gölcük Donanma Komutanlığı Müzesi’nde saklıyor.

Irkçı Yunan milletvekili Giannis Lagos, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda skandal bir harekete imza attı. Göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda konuşan ırkçı vekil, “Türkiye her istediğini yapabiliyor. Buna son vermeliyiz” diyerek Türk bayrağını yırttı. Irkçı vekil Lagos’a Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyadan tepki geldi. Yunan vekilin skandal hareketi bir yana Türkiye’nin Yunanistan bayrağına yaklaşımı çok farklı.

YUNANİSTAN BAYRAĞI MÜZEDE

31 Ocak 1996’da düzenlenen Kardak Harekatı’nda Kardak kayalıklarından alınan Yunan bayrağı Türk askerinin korumasında. O bayrak bugün hala Gölcük Donanma Komutanlığı’ndaki Harp Silahları Müzesi’nde özel kutu içinde ilk günkü gibi sergileniyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı