Batı Trakya Haber

“Kaçimigas’ı Destekliyoruz, Pomaklar ve Alevi Yunanlı Adaylarımızın Var Olmasından Gurur Duyuyoruz”

Eski Dışişleri Bakanı Kocias’tan şaşırtan sözler, “Kostas Kaçimigas’ı destekliyoruz. Pomaklar ve Alevi Yunanlı adaylarımızın var olmasından gurur duyuyoruz”

Yerel Yönetimleri konu alan bir konferansta konuşan PRATTO fikir ve eylem kuruluşu Başkanı ve Yunanistan eski Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Batı Trakya’daki Azınlık hakkında ilginç sözler sarf etti. Kocias, SİRİZA ve aynı zamanda merkez solun geniş etrafından seçimlere katılacak olan adayları desteklediklerini söyledikten sonra sözü Batı Trakya’daki adaylara getirdi. Nikos Kocias diğer bölgelerde destekledikleri adayların isimlerini söyledikten sonra Doğu Makedonya-Trakya Eyaletinden Kostas Kaçimigas’ı desteklediklerini söyledi.

Eski Bakan Kocias akabinde şu anlaşılamayan sözleri sarf etti. “Pomaklar ve Alevi Yunanlı adaylarımızın var olmasından gurur duyuyoruz. Ülkenin hepsine ihtiyacı var” dedi.

BİRLİK Gazetesi olarak, Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nden Kostas Kaçimigas’ı desteklediklerini anladık. Ancak sayın Kocias’tan “Pomaklar ve Alevi Yunanlı adaylarımızın var olmasından gurur duyuyoruz” sözlerine açıklık getirmesini talep ediyoruz, ki neyi kastettiği iyi ve net bir şekilde anlaşılsın.

«Στηρίζουμε τον Κώστα Κατσιμίχα για την Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.

Είμαστε υπερήφανοι που έχουμε υποψηφίους Πομάκους και Αλεβίτες Έλληνες. Η χώρα τούς χρειάζεται όλους», είπε ο πρόεδρος της κίνησης ιδεών και δράσης Πράττω.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı