Türkiye | DünyaVideo Haber

İsteyen Öğrenci Ülkesine Dönebilir

“Ülkelerine gitmekte herhangi bir engel yok, isteyen gidebilir.”

YTB Başkanı Abdullah Eren Türkiye’deki yabancı uyruklu öğrencilere seslendi. “Ülkelerine gitmekte herhangi bir engel yok, isteyen gidebilir.”

Türkiye’de Korona virüs önlemleri kapsamında, Türkiye’de Üniversitelerde eğitime 3 hafta ara verilmesinin ardından yabancı uyruklu öğrencilerin durumu ile ilgili Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren yabancı uyruklu öğrencilere seslendi.

Hatırlanacağı üzere, YTB tarafından öğrencilere gönderilen ilk açıklamada yabancı uyruklu öğrencilerin yurt dışına çıkmasına izin verilmediği belirtilmişti.

Ancak yaşanan gelişmeler sonrasında yeni bir uygulamaya göre, Batı Trakyalı öğrenciler de dahil olmak üzere isteyen öğrenci ülkesine dönebilir.

YTB Başkanı Abdullah Eren de konunun hassasiyetine binaen Instagram hesabından Türkiye Burslusu öğrenciler için kısa bir video paylaştı.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı