B.Trakya Video HaberBatı Trakya Haber

İskeçe’nin Ovası Da, Dağı Gibi Tek Yürek “Oylarımız DEB Partisi’ne” Dedi!

Mesaj verilmiştir, mesaj da alınmıştır. İskeçe’nin Ovası Da Dağı Gibi Tek Yürek “Oylarımız DEB Partisi’ne” Dedi!

26 Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, Mayıs’ta gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu seçimleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Rodop, Evros ve İskeçe’de seçim çalışmaları adayların katılımıyla aralıksız sürerken bazı bölgelerde açık hava konuşmaları da yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Dün gece İskeçe’nin Ova bölgesi Kırköy’de gerçekleştirilen açık hava konuşmasına Ramazan ve teravih namazı vakti olmasına rağmen ilgi yoğundu.

DEB Partisi İskeçe Teşkilatı Başkanı ve aynı zamanda AP Milletvekili adayı Ozan Ahmetoğlu ve bölgedeki diğer adaylar Kırköy’de coşkuyla karşılandı. Ozan Ahmetoğlu burada yaptığı konuşmasında soydaşlarından 26 Mayıs 2019 Pazar günü sandığa gitmelerini ve sandıklara DEB Partisi’nin oylarıyla doldurmalarını istedi.

“Nitelikli temsil istiyoruz, güçlü temsil istiyoruz.”

Ahmetoğlu, “26 Pazar günü İskeçe Ova halkı, DEB Partisiyle coşacak. Sesimizi İnhanlı’ya, hem Atina’ya hem Eyalete sesimizi duyuracak. Sorunlarımız halen devam ediyor. Azınlık Eğitimi sorunu bir, Milli kimliğimizin inkarı iki, Vakıflar sorunu üç, Müftülük sorunu dört, Derneklerimizin kapatılmış olması beş, 19. Madde mağdurları sorununun halen devam ediyor olması, Camilerimizi ve Kur’an kurslarımızı kontrol etme gayretleri yönetme gayretleri ve daha nice sorunlarla doğduk büyüdük ve yaşlanıyoruz ve bunlar bir türlü soruna kavuşmuyor. Biz DEP Partisi olarak Belediyelerde de, Eyalette de Azınlık olarak temsil gücümüzün yükselmesini, artmasını istiyoruz. Nitelikli temsil istiyoruz, güçlü temsil istiyoruz. Ve bu listelerden aday olan Azınlıktan kardeşlerimizden de Azınlık sorunlarını dile getirmekten çekinmemelerini istiyoruz.” Diyerek soydaşlarına birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Konuşmanın sonunda tüm adayları kürsüye yanına çağıran Ozan Ahmetoğlu, adayların kendilerini tanıtmaları için mikrofonu kendilerine uzattı. Böylece DEB Partisi Ova bölgesinde de seçime hazır olduğunu kanıtladı.

Adaylar ve ekibin tamamı Kırköy konuşmasının ardından Öksüzlü köyüne geçerek kahvehanede oradaki halkla bir araya geldi ve DEB Partisi’nin neden seçimlere katıldığını anlattı ve halkın desteğini talep etti. İskeçe’nin Ova ziyaretlerinde DEB Partisi’ne destek amaçlı BİRLİK Gazetesi ailesi de hazır bulundu.

Seçim maratonunun sonra ermesine birkaç gün kala DEB Partisi 22 Mayıs Çarşamba günü bu akşam İskeçe bölgesi Gökçeler köyünde bir açık hava toplantısı gerçekleştirecek. Perşembe akşamı Şahin kasabasında ve son olarak da Cuma günü Cuma namazından hemen sonra adaylar Koyunköy’de halka hitap edecek.

Bu önemli ve mesajlar dolu konuşmaların tamamını BİRLİK Gazetesi ve BİRLİK TV farkıyla iki ayrı videodan izleyebilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı