Batı Trakya Haber

İskeçe’deki Boykot Sona Erdi

İskeçe Azınlık Ortaokul-Lisesi’nin vardiyalı eğitime tepki ve bina sorununa çözüm bulunması talebiyle başlatılan boykot eylemi 26 Eylül 2019 tarihinde sona erdi.

Okul Encümen Heyeti tarafından yapılan açıklama aynen aşağıdaki gibidir:

“Saygıdeğer veliler,

Bilindiği üzere, dün yaptığımız toplantı sonunda ilgililerden gelişmelerle ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmamış olması nedeni ile boykotun devam etmesine ve gelecek habere göre bu kararımızı gözden geçirmeye karar vermiştik.

Bugün itibariyle Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Sayın Metyos iki gün boyunca Atina’da yaptığı görüşmelerle ilgili encümen heyetini bilgilendirmiş olup; Başbakan yardımcısı, Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve altyapı Bakanlığı yetkilileri ile konuyu kapsamlı olarak değerlendirdiklerini ve yapılan görüşmeler sonucunda, sorunun çözümüne yönelik bir yasal düzenleme yapılması ve bu yasal düzenlemeye istinaden de uygulamaya geçilmesinin mümkün olabileceğini tespit ettiklerini, yetkili birimlerin bu yönde çalışmalarının başladığını ve mümkün olan en kısa sürede sonuç almaya çalışılacağını tarafımıza iletmiştir.

Bu gelişmeye istinaden dün alınan karara uygun olarak, yarın itibariyle boykotun sona erdirilmesine, öğrencilerin derslere başlamasına (sabahçı ve öğlenci olmak üzere), encümen heyetinin ve okul aile birliğinin verilen sözlerin takipçisi olmasına ve 1 Kasım akşamı saat 18:00’de okul aile birliği genel kurulunda gelişmelerin değerlendirilmesine karar verilmiştir.

Öğrencilerimize, velilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı