Batı Trakya Haber

İskeçe Türk Birliği Ziyaret Ettiler

Merkezi Bursa’da bulunan Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Kader Özlem ile Diplomasi Araştırmaları Derneği Başkanı ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Özdal, İskeçe Türk Birliği’ni (İTB) ziyaret etti.

8 Şubat 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarette iki dernek başkanı ve akademisyen İskeçe Türk Birliği (İTB) Ozan Ahmetoğlu tarafından karşılandı. İTB Başkanı Ahmetoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İskeçe Türk Birliği’nin 93 yıllık tarihi geçmişi, sürdürdüğü hukuk mücadelesi ve faaliyetleri hakkında konuklara bilgi verdi. Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Kader Özlem ve Diplomasi Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Barış Özdal da, Batı Trakya Türklerinin ilk sivil toplum kuruluşu olan kültürel anlamda son derece önemli bir misyonu olan İskeçe Türk Birliği’nde olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu iki dernek başkanına ziyaret anısına “Gönlümüzdeki İskeçe” kitabını hediye etti.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı